Så løber Golf Rock 2021 af staben imorgen fredag den 14 maj, kl. 07:30 på vores bane. Et velgørenhedsarrangement som giver penge til Børnecancerfonden.
Siden 2012 er der indsamlet ca. 4 millioner kroner til Børnecancerfonden. Plus 1.5 millioner til præmier og i år er der 10 års jubilæum.
Lidt facts:
- Der er 30 tilmeldte hold af 4 personer der støtter med kr. 10.000 per hold.
- 3 hole-in-one gennem tiderne
- Der en BMW på højkant for Eagle på første i år.
- Golfturneringen er så populær, at næsten alle hold gentegner, og dermed er der altid en lang venteliste.
Ken Torpe Christoffersen og Morten Gleesen har været med fra start. Casper Nielsen fra DanBolig har også meldt sig under fanen de seneste år.
Golf Rock er taknemlig for den støtte som Restaurant HGC udviser med engagement og frivilligt arbejde.
Fra HGC ønsker vi alle deltagere en fantastisk dag med masser af godt vejr, god golf, og helt sikkert farverig golf.
Læs mere her >>
Banen er booket fredag den 14 maj, mellem kl. 07:00 og kl. 15:45.
|
|
|
14. juli 2025
Afslutning på endnu et begynderforløb Søndag den 13. juli afsluttede endnu et begynderhold deres første etape på rejsen ind i golfsporten
Læs mere |
|
9. juli 2025
Nyhedsbrev | Juli 2025 Læs bl.a. om implementeringen af robotplæneklipperne, status på økonomien, aftale med Hørsholm GK, et øget fokus på rekruttering og yngre medlemmer og ikke mindst Helsingør Ugen.
Læs mere |
|
30. juni 2025
AFSLUTNING MED BEGYNDERFORLØB 1
Læs mere |
|
|
|
|
|
|