Se adresse

Klub Mestre gennem tiderne

2019

Damer
Runner Up:

Herrer
Runner Up:

Junior Piger 
Runner up:

Junior Drenge
Runner up:

Mid-Age Herrer
Runner Up:

Mid-Age Damer
Runner Up:

Senior Damer
Runner up:

Senior Herrer
Runner up:

Veteran Damer
Runner Up: 

Veteran Herrer
Runner Up:

Super veteran Herrer
Runner Up:

Super Veteran Damer
Runner Up:

2018

Damer: Olivia Grønborg
Runner up: Mellissa Augusta Løvestad Johansen

Herrer: Patrick Rasmussen
Runner up: Jonathan Gøth-Rasmussen

Junior Piger: Olivia Grønborg
Runner up:Mellissa Augusta Løvestad Johansen

Junior Drenge: Emil Fuhr
Runner up: Mathias Hasenschwandtner

Mid-Age Herrer: Christian Strøm
Runner up: Dennis Søderkvist Jeppesen

Mid-Age Damer: Ikke spillet
Runner Up:

Senior Damer: Ikke spillet
Runner up:

Senior Herrer: Anders Sørensen
Runner up: Michael Christiansen

Veteran Damer: Ikke spillet
Runner up:

Veteran Herrer: Erik Rud Larsen
Runner up: Claus Mikkelsen

Super Veteran Herrer: Steen Milandt
Runner Up: Johnny Sørensen

Super Veteran Damer: Ikke spillet
Runner Up:
Damer: Olivia Grønborg
Runner Up:Anna Høybye Schmidt

Herrer: Patrick Rasmussen
Runner Up: Carl Emil Lindsøe Nielsen

Junior Piger: Olivia Grønborg
Runner up:Anna Høybye Schmidt

Junior Drenge: Carl Emil Lindsøe Nielsen
Runner up: Emil Fuhr

Mid-Age Herrer: Bryan Vang
Runner Up: Jimmy Hansen

Mid-Age Damer: Anne Katrine Belling Sørensen
Runner Up: Diana Amani Alkirk

Senior Damer: Ikke Afviklet
Runner up:

Senior Herrer: Michael Christiansen
Runner up: Anders Sørensen

Veteran Damer: Ikke Afviklet
Runner Up: 

Veteran Herrer: Steen Milandt
Runner Up: Erik Rud Larsen

S veteran Herrer: Ikke afviklet
Runner Up:

S Veteran Damer: Ikke Afviklet
Runner Up:
Damer: Olivia Grønborg
Runner Up:Anna Høybye Schmidt

Herrer: Patrick Rasmussen
Runner Up: Carl Emil Lindsøe Nielsen

Junior Piger: Olivia Grønborg
Runner up:Anna Høybye Schmidt

Junior Drenge: Carl Emil Lindsøe Nielsen
Runner up: Emil Fuhr

Mid-Age Herrer: Bryan Vang
Runner Up: Jimmy Hansen

Mid-Age Damer: Anne Katrine Belling Sørensen
Runner Up: Diana Amani Alkirk

Senior Damer: Ikke Afviklet
Runner up:

Senior Herrer: Michael Christiansen
Runner up: Anders Sørensen

Veteran Damer: Ikke Afviklet
Runner Up: 

Veteran Herrer: Steen Milandt
Runner Up: Erik Rud Larsen

S veteran Herrer: Ikke afviklet
Runner Up:

S Veteran Damer: Ikke Afviklet
Runner Up:
Damer
Anna Højbye Schmidt
Runner Up: Sophia Giverny Carlsen

Herre
Jonathan Gøth Rasmussen
Runner Up: Joachim Christensen

Junior Piger 
Anna Højbye Schmidt
Runner up: Sophia Giverny Carlsen

Junior Drenge
Jonathan Gøth Rasmussen
Runner up: Joachim Christensen

Mid-Age Herrer
Allan Patrick Woods
Runner Up: Anders Sørensen

Mid-Age Damer
Anne-Katrine Belling Sørensen
Runner Up: Diana Imani Alkirk

Senior Damer
Ikke spillet
Runner up:

Senior Herrer
Henning Andersen
Runner up: Flemming Spenner

Veteran Damer
Ikke spillet 
Runner Up: 

Veteran Herrer
Steen Milandt 
Runner Up: Poul M. Knudsen
Damer
Ikke spillet
Runner up: 

Herrer
Jonathan Gøth Rasmussen
Runner up: Mathias Laage Hansen

Junior Piger
Sophia Giverny Rich Carlsen
Runner up: Rosa Barnak

Junior Drenge
Jonathan Gøth Rasmussen
Runner up: Frederik Zebitz

Mid-Age Herrer
Jørgen Krogh
Runner up: Allan Patrick Woods

Mid-Age Damer
Ikke spillet
 

Senior Damer
Ikke spillet
Runner up:

Senior Herrer
Claus Mikkelsen
Runner up: Mogens Hansen

Veteran Damer
Ikke spillet
Runner up:

Veteran Herrer
Steen Milandt
Runner up: Poul M. Knudsen
Klubmestre i hulspil
Damer
Elisabeth Staun
Sophia Giverny Reich Carlsen
Herrer
William Barnak
Mathias Hasenschwandtner

Klubmestre i slagspil
Damer
Anna Højbye Schmidt
Runner up: Sophia Giverny Reich Carlsen
Herrer
Casper Runa Gade Nielsen
Runner up: Bryan Vang
Junior Piger
Anna Høybye-Schmidt
Runner Up: Sophia Giverny Reich Carlsen
Junior Drenge 
Alexander Rivas
Runner Up: Jonathan Gøth-Rasmussen
Mid-Age Damer
 ikke spillet
 
Mid-Age Herrer
 Bryan Vang
 Runner Up: Michael Christiansen
Senior Herrer
 Erik Rud Larsen
 Runner Up: Flemming Spenner
Veteraner Herrer
 Steen Milandt
 Runner Up: P.M. Knudsen
Klubmestre i hulspil
Damer
Maria Gøth-Rasmussen
Runner Up:Elisabeth Staun
Herrer
Michael Hvidtved
William Barnak

Klubmestre i slagspil
Damer
Ikke spillet
 
Herrer
Jakob Aaholm
Runner Up: Alexander Garde
Junior Piger 
Louise Mühlback Hansen
Runner Up: Anna Høybye-Schmidt
Junior Drenge 
Jonathan Gøth-Rasmussen
Runner Up: Frederik Zebitz
Mid-Age Damer
Maria Gøth-Rasmussen
Runner Up: Gitte Zebitz
Mid-Age Herrer
Jørgen Krogh
Runner Up: Bryan Vang
Senior Herrer
Erik Rud Larsen
Runner Up: Jesper Willesen
Veteraner Herrer
P.M. Knudsen
Runner Up: Steen Milandt
Damer
Nicoline Cetti Engstrøm
Runner up: Lin Riis Ebbesen
Herrer
Philip Drost
Runner up: Michael Christiansen
Junior Piger
Louise Mühlback Hansen
Runner up: Alberte Elgaard
Junior Drenge
Kim Andersen
Runner up: Rasmus T. Hansen
Mid-Age Herrer
Bryan Vang
Runner up: Michael Christiansen
Senior Herrer
Erik Rud Larsen
Runner up: Steen Milandt
Veteran Damer
Ikke spillet
 
Veteran Herrer
P.M. Knudsen
Runner up: Johnny Sørensen
 
Damer
Charlotte Jørgensen
Runner Up:Nicoline Cetti Engstrøm
Herre
Patrick Rasmussen
Runner Up: Bryan Vang
Junior Piger 
Louise M. Hansen
Runner up: Alberte Elgaard
Junior Drenge
Rasmus T. Hansen
Runner up: Jonathan Gøth-Rasmussen
Mid-Age Herrer
Bryan Vang
Runner Up: Alan Patrick Woods
Senior Herrer
Erik Rud Larsen
Runner up: Steen Milandt
Veteran Damer
Merri Rask
Runner Up: Elisabeth Ammitzbøll
Veteran Herrer
Steen Milandt
Runner Up:P.M. Knudsen
Helsingør Golf Club
Gl. Hellebækvej 73
DK - 3000 Helsingør
Tlf.: +45 4921 2970
CVR: 57033215
Klubkontoret
   
Log ind
Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere, men de gemmer også information om hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. Cookies på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Du kan forsætte med at bruge vores side som altid, hvis du accepterer at vi bruger cookies.
Helsingør Golf Club | Gl. Hellebækvej 73 | 3000 Helsingør | Tlf.: 4921 2970